Polskie morze – Kołobrzeg. –


24 maja, 2012

Wycieczki na Bornholm

Category: Uncategorized – Tags: , , , , – admin – 7:32 pm

W ostatnim czasie Bornholm staje się coraz bardziej popularnym miejscem turystycznym w rejonie Morza Bałtyckiego. Stosunkowo niewielka odległość od Szwecji, Polski i Danii sprawia, że na Bornholm kursuje spora liczba promów. Warto się wybrać na wycieczkę na Bornholm, gdyż będzie to okazja na niezapomniany urlop na tej pięknej wyspie. Najlepszym środkiem transportu na wyspę jest prom. Każdego roku można bez problemu dotrzeć na Bornholm, gdyż choćby z naszego kraju kursują regularne połączenia promowe z Bornholmem i Szwecją. Z Polski najłatwiej dostać się na Bornholm regularnymi połączeniami ze Świnoujścia i Kołobrzegu. Każdego dnia kursuje prom między Kołobrzegiem a  Nexo. Prom wypływa codziennie o 7 rano. Zabiera on 288 pasażerów, a także rowery i motocykle. Niestety nie jest przystosowany do przewozu samochodów. W czasie rejsu pasażerowie mogą skorzystać z kawiarni, restauracji, a czasem nawet z dyskoteki. Prom wpłynie mniej więcej cztery i pół godziny.

Drugim kierunkiem jest trasa ze Świnoujścia w kierunku Ronne. Kursują one zwykle na noc i jeden z promie najpierw płynie do Szwecji, a następnie w drodze powrotnej zatrzymuje się w największym porcie na Bornholmie. Jest on znacznie większy niż ten z Kołobrzegu i może na swój pokład również zabierać samochody. Ceny w jedną stronę oscylują w granicach między 100 a 200 złotych za jedną osobę. Do tego należy dodać jeszcze opłaty za rower, samochód lub motocykl. Warto się wybrać na Bornholm, gdyż to znakomite miejsce na wypoczynek w cichym i spokojnym miejscu.

Brak komentarzy »

No comments yet.

RSS feed for comments on this post. | TrackBack URI

Leave a comment

XHTML ( You can use these tags): <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> .